menstruace

Ženské záležitosti

Menstruace se nedostavila – příčiny

První věc, která nás napadne, když se očekávaná menstruace nedostavuje, je těhotenství – není divu, jelikož to také bývá nejčastější příčinou. Existuje však i řada jiných faktorů, které mohou být příčinou vynechání menstruace - hormonální změny, stres, dospívání nebo počátky menopauzy.

První věc, která nás napadne, když se očekávaná menstruace nedostavuje, je těhotenství – není divu, jelikož to také bývá nejčastější příčinou. Existuje však řada jiných faktorů, které mohou být příčinou vynechání menstruace – hormonální změny, stres, dospívání nebo počátky menopauzy. Pokud jsi začala menstruovat teprve nedávno a máš za sebou první nebo několik prvních cyklů, nemusíš se znepokojovat tím, že se další menstruace nedostavila v očekávaném termínu. V prvních dvou letech od první menstruace stále probíhá proces dospívání a měsíčky v tomto období mohou být ještě velmi nepravidelné. Je možné, že po první menstruaci se ta další objeví teprve za několik měsíců. Jednou z příčin vynechání menstruace může být počátek období přechodu, tedy menopauzy. Zpravidla jej lze zaznamenat po 45. roce života. Než nad tím mávnout rukou, je však lepší vyhledat lékaře. Vynechání menstruace totiž může být také známkou nemoci. Hormonální poruchy mohou být další příčinou nepravidelné menstruace nebo jejího vynechání. Mezi nejčastější příčiny hormonálních poruch patří syndrom polycystických ovárií, příčin však může být mnohem více. Pokud se nepravidelnosti menstruačního cyklu vyskytují často, je dobré se poradit s lékařem. Mezi poměrně časté příčiny zpoždění menstruace patří stres. Pokud prožíváte v životě těžké období, ve Vašem organismu se zvyšuje množství hormonu prolaktinu. Při jeho příliš vysoké hladině může dojít k zastavení ovulace, což také ovlivňuje délku menstruačního cyklu. Mezi nejznámější příčiny vynechání menstruace patří těhotenství. Pokud se menstruace nedostavila v termínu a vy jste měla v předcházejícím období pohlavní styk, existuje velká pravděpodobnost, že jste těhotná. Prvním krokem k potvrzení nebo vyloučení této možnosti je těhotenský test, který lze koupit v každé lékárně. Pokud bude výsledek pozitivní, určitě si domluvte návštěvu u lékaře.

Seznámení s výrobky Bella Control Discreet

Aplikace pro ženy

Tento web používá, podobně jako jiné weby, soubory cookie. Tyto soubory nám umožňují vylepšovat tyto webové stránky, zlepšovat jejich funkcionalitu a poskytovat vám tak relevantnější služby jak na webu, tak i prostřednictvím dalsích médii. procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. více informací o zásadách používání souborů cookie OK